همنشینی آموزشی آشنایی و سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

مدرس: مسعود قرئلی- عضو باشگاه اینوستار

مقدمه

ارز دیجیتال، رمز ارز، ارز رمز نگاری شده، دیجی ارز، کریپتو کارنسی، بیت کوین، اتریوم، بلاکچین و ….. ، اسم هایی هستند که احتمالا تا کنون زیاد به گوشتان رسیده است.در سال 2008، ساتوشی ناکاموتو برای اولین بار مفهومی به نام بیت کوین را به جهانیان معرفی کرد. بیت کوین نوع جدیدی از پول است که بسیاری معتقدند، به زودی جای پول کاغذی را خواهد گرفت. دلیل محبوبیت بیت کوین رشد سرسام آور قیمت آن در سال های اخیر بوده است. در ابتدای معرفی بیت کوین قیمت آن 1سنت بود اما الان و بعد از گذشت حدود یک دهه، قیمت آن حتی تا 65  هزار دلار هم رشد داشته است. همین رشد قیمت باعث شده تا افراد زیادی از سر تا سر دنیا، سرمایه های خود را به سمت آن روانه کنند.اما این پایان کار نیست. بیت کوین معرف تکنولوژی ای شد به نام بلاکچین. این تکنولوژی جدید که دانشمندان آن را انقلاب جدید تکنولوژی بعد از اختراع اینترنت می دانند، بستری را فراهم کرده تا کسب و کار ها و پلتفرم های گوناگون، اقدام به تولید پول هایی از جنس کد و با ارزشی چندیدن برابر ارزشمند ترین پول های کاغذی کنند. در حال حاضر در حدود 4 هزار ارز دیجیتال، به غیر از بیت کوین در دنیا وجود دارد که معروف ترین آنها اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بایننس و … هستند.این تکنولوژی جدید بازاری را شکل داده که برای سرمایه گذاران خرد و کلان، بسیار جذاب می باشد. ولی به دلیل جدید بودن و عدم وجود منابع کافی در کشور، بسیاری از هموطنان به شکلی سردرگم وارد این بازار شده و بعضا با ضرر های سنگین از این بازار خارج می شوند. در طرف مقابل افرادی نیز هستند که با داشتن دانش فناوری و همچنین آگاهی به ابزار های تحلیلی موجود، سود های خوبی را در مدت زمان کوتاه بدست آورده اند.

همنشینی آموزشی آشنایی و سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

همنشینی چند جلسه است و به چه صورت؟

این دوره در ۳ جلسه آموزشی  جمعا حدود ۱۰ ساعت برگزار شد و در این سه جلسه شرکت کنندگان با مبانی ارزهای دیجیتال و بلاکچین و نحوه خرید و فروش آنها در صرافی های داخلی و خارجی و انواع کیف پول آشنا شدند.

از آنجا که برای ورود به این حوزه ممکن است سوالات و ابهامات زیادی برای شرکت کنندگان ایجاد شود، همراه با جلسه آموزشی، ۲ جلسه پرسش و پاسخ و رفع اشکال نیز برگزار شد و بعد از آن شرکت کنندگان قادر خواهند بود همچون سرمایه گذاران حرفه ای بازار های مالی به خرید و فروش رمزارز ها بپردازند.

سرفصلهای دوره

ما به کمک هم در این مدت به شش سوال اساسی شما پاسخ خواهیم داد که این شش سوال و برنامه این همنشینی در ادامه ارائه شده است:

سرفصل دوره

سوال اول: پول چیست و چرا در عصر حاضر نیاز به تغییر و تحول دارد؟ (1 ساعت)
 • تاریخچه پول از مبادله کالا به کالا تا پول فیات

در این بخش تاریخچه مختصری در رابطه با پول ارائه خواهد شد. این تاریخچه به اولین استفاده های بشر از پول، تا سال 2008 که آن را پایان دوره پول های فیات می دانند، می پردازد.

 • پیدایش رمزارزها

بیت کوین اولین رمزارز تاریخ است. این پول با ارائه فرمولی منحصر بفرد توانست همه نگاه ها را به خود جلب کند. در این بخش تاریخچه مختصری از پیدایش بیت کوین و مزیت های آن و همچنین مسیر پر فراز و نشیب بیت تا به امروز ارائه خواهد شد.

 • پیش نیاز های لازم برای بوجود آمدن یک واحد پولی با ارائه مثال ریال به عنوان ارز فیات و اتریوم به عنوان رمزارز

مهمترین سوالی که افراد باید مطرح کنند ولی معمولا از آن چشم پوشی می کنند، این است که یک ارز چگونه ارزش می گیرد؟ حال این ارز می خواهد یک کاغذ باشد، یک فلز باشد، یک کد باشد و یا در هر شکل دیگری به انتقال ارزش کمک نماید. در این بخش پیش نیازهای لازم برای بوجود آمدن یک پول با دو مثال ریال به عنوان پول کاغذی و اتریوم به عنوان ارزدیجیتال مطرح خواهند شد و نحوه شکل گیری آنها روشن می شود. همچنین در این بخش با ماهیت ICO ها به عنوان اولین روش عرضه اولیه ارزهای دیجیتال آشنا خواهیم شد.

سوال دوم: بلاکچین چیست و چگونه می توان در این حوزه سرمایه گذاری کرد؟ (1 ساعت)
 • معرفی تکنولوژی بلاکچین با ارائه چهار مثال بیت کوین، اتریوم ، بی ان بی و استورج و آشنایی با مدل های استخراج (ماینینگ) آنها

در این بخش، با معرفی تکنولوژی چهار ارز مختلف بیت کوین، استورج ، بی ان بی و اتریوم، به انواع استفاده ها از تکنولوژی بلاکچین خواهیم پرداخت تا کارکرد و اهمیت آن در زندگی انسانها برای شما ملموس شود.

 • گام اول برای ورود به دنیای رمزارز ها

در این بخش با طرق مختلف خرید و فروش رمزارزها آشنا خواهیم شد و به کمک هم مراحل ثبت نام در صرافی های رمزارز ایرانی و بین المللی را طی خواهیم کرد. همچنین با برخی از کیف پول های مطرح در این حوزه آشنا خواهیم شد.

 • پنل پرسش و پاسخ

در انتهای جلسه اول، مدت30 دقیقه به برخی از پرسش های شرکت کنندگان پاسخ داده می شود.

چه روش هایی برای شناسایی و تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال وجود دارد؟ (1 ساعت)

حال که با ارز های دیجیتال آشنا شده ایم، نوبت به آموزش مطالعه و آگاه شدن از موجودیت هر یک می رسد. در پایان این بخش شما با سایت ها و منابع خبری و تحلیلی مختلف آشنا خواهید شد. بعد از بررسی چند وایت پیپر با نحوه مطالعه مفید وایت پیپر ها، آگاهی از ایده، اهمیت و کارکرد رود مپ و سایر ابزار های تحلیل فاندامنتال آشنا خواهید شد. از این نقطه به بعد شما این قدرت را پیدا خواهید کرد که بتوانید ارزهای مختلف را تحلیل کرده و بهترین ها را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

پرسش و پاسخ و رفع ابهام

در انتهای جلسه اول، مدت30 دقیقه به برخی از پرسش های شرکت کنندگان پاسخ داده می شود.

سوال چهارم: چگونه از ویژگی های ترید در صرافی بایننس استفاده کنیم؟ (1 ساعت)
  • Spot
  • Future

  در این بخش به آموزش روش های مختلف ترید در صرافی بایننس می پردازیم.

  • پنل پرسش و پاسخ

  در انتهای جلسه دوم، مدت 30 دقیقه به برخی از پرسش های شرکت کنندگان پاسخ داده می شود.

سوال سوم: چه روش هایی برای شناسایی و تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال وجود دارد؟ (1 ساعت)
 • حال که با ارز های دیجیتال آشنا شده ایم، نوبت به آموزش مطالعه و آگاه شدن از موجودیت هر یک می رسد. در پایان این بخش شما با سایت ها و منابع خبری و تحلیلی مختلف آشنا خواهید شد. بعد از بررسی چند وایت پیپر با نحوه مطالعه مفید وایت پیپر ها، آگاهی از ایده، اهمیت و کارکرد رود مپ و سایر ابزار های تحلیل فاندامنتال آشنا خواهید شد. از این نقطه به بعد شما این قدرت را پیدا خواهید کرد که بتوانید ارزهای مختلف را تحلیل کرده و بهترین ها را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.
به غیر از ترید، چه روش هایی برای کسب درآمد از رمزارزها وجود دارد؟ (1 ساعت)
 • بر خلاف تصور عموم، علاوه بر خرید و فروش در بازار کریپتو، روش های دیگری نیز برای کسب درآمد در این حوزه وجود دارد که هر فرد با توجه به علاقه و تخصص خود می تواند از یک یا چند روش برای افزایش سرمایه خود در این حوزه استفاده نماید. برخی از این روش ها عبارتند از استیکینگ رمزارزها، استفاده از بخش Earn بایننس، مشارکت در پروژه های Defi، سرمایه گذاری هوشمندانه در NFT ها و ….. ما در این بخش با انواع این روش ها آشنا خواهیم شد.

به غیر از ترید، چه روش هایی برای کسب درآمد از رمزارزها وجود دارد؟ (1 ساعت)
 • بر خلاف تصور عموم، علاوه بر خرید و فروش در بازار کریپتو، روش های دیگری نیز برای کسب درآمد در این حوزه وجود دارد که هر فرد با توجه به علاقه و تخصص خود می تواند از یک یا چند روش برای افزایش سرمایه خود در این حوزه استفاده نماید. برخی از این روش ها عبارتند از استیکینگ رمزارزها، استفاده از بخش Earn بایننس، مشارکت در پروژه های Defi، سرمایه گذاری هوشمندانه در NFT ها و ….. ما در این بخش با انواع این روش ها آشنا خواهیم شد.

پرسش و پاسخ و رفع ابهام
 • در انتهای جلسه دوم، مدت 30 دقیقه به برخی از پرسش های شرکت کنندگان پاسخ داده می شود.

سخن مدرس دوره

پیش بینی من این است که اگر فردی تمام اطلاعات ارائه شده در همنشینی را به خوبی یاد بگیرد و به راهنمایی ها و مطالب تکمیلی که به او ارائه می شود مسلط شود، آن فرد می تواند در کمتر از سه ماه تبدیل به یک سرمایه گذار یا تریدر حرفه ای شده و بدون نیاز به هیچ کمکی، به تنهایی تحلیل های درست و کاملی از بازار داشته باشد.

به امید آنکه بتوانیم دوره خوب و پرباری را در کنار هم تجربه کنیم.

 

هزینه دریافت ویدیوهای دوره ۲۵۰ هزار تومان

اگر عضو باشگاه اینوستار باشید هزینه شرکت در این دوره برای شما فقط ۷۵ هزار تومان می­باشد. جهت دریافت کد تخفیف،‌ به اینستاگرام باشگاه دایرکت ارسال کنید.

میخوام دریافت کنم

مدرس دوره:

من مسعود قرئلی هستم. تحصیلاتم را تا مقطع کارشناسی ارشد مدیریت پروژه‌های فناوری اطلاعات در دانشگاه تهران ادامه دادم و تجربه مشارکت و راه‌اندازی چندین استارت‌اپ از جمله پلتفرم نوآوید را دارم.

به عنوان مربی و مشاور به بسیاری از افراد علاقمند به این حوزه کمک کنم تا به سودهای باورنکردنی در این بازار برسند و سرمایه‌خود را در کمتر از ۳ سال، چندین برابر افزایش دهند.