محصول اول: بیمه سرمایه گذاری و مستمری با شاخص تورم

مقدمه

در روزهایی که تورم پای ثابت اقتصاد ایران شده است، نمی­توان در برنامه­ های سرمایه­ گذاری و بازنشستگی فاکتور تورم را لحاظ نکنیم و حتما لازم است سبد سرمایه­ گذاری خودمان را با فرض شرایط تورمی طراحی کنیم در غیر این صورت روز به روز سرمایه ما لاغر و ضعیف­تر خواهد شد.

فاکتور تورم فقط بر سبد سرمایه ­گذاری ما اثرگذار نخواهد بود و علاوه بر آن و ضعیف کردن سفره ­های ما بر “مستمری بازنشستگی” و همچنین “بیمه ­های عمر و سرمایه­ گذاری” طی این سالها اثرات بسیار بزرگی داشته است به گونه­ ای که مستمری بگیران را ضعیف و بیمه­ های عمر را دچار خدشه بزرگی نموده است. لذا لازم است برای کسانی که به دنبال یک بیمه مستمری همراه با پوششهای عمر و سرمایه­ گذاری هستند، محصولی را ارایه داد که دغدغه های تورم را نداشته و اثر آنرا خنثی نماید.

به همین دلیل شرکت بیمه باران در بهار سال 1403 اقدام به معرفی و رونمایی از محصول “بیمه مستمری شاخص تورم” نمود. این بیمه طوری طراحی شده که بتواند برای افرادی که نگران هستند دامنه اثرگذاری تورم طی سال‌های آتی، روند روزمره زندگی‌شان را تحت‌الشعاع قرار دهد و از قدرت خریدشان بکاهد، راه‌گشا باشد. بنابراین با ارائه این بیمه‌نامه، تلاش شده تمامی افراد جامعه با هر میزان سواد مالی و دانش سرمایه‌گذاری، بتوانند در رقابت با تورم، پیروز میدان باشند و از خود و خانواده‌‌شان محافظت کنند.

درخواست بیمه سرمایه گذاری و مستمری با شاخص تورم

دو دغدغه مهم

یک: افت ارزش مستمری با تورم

طرح مستمری شاخص تورم یک محصول جدید از نوع بیمه مستمري با فاصله است كه براي حمایت مالی خانواده ­ها طراحی شده است. در طرح­هاي مستمري نگرانی اصلی بیمه­ گذاران، ارزش واقعی مستمري­ هایی است كه آنها به موجب بیمه­ نامه خود در سال­هاي آتی از شركت بیمه دریافت خواهند كرد. همانگونه که این روزها ارزش حقوقهای بازنشستگی بازنشسته ها دچار افت جدی شده است. در این طرح افراد با پرداخت حق بیمه خود، ضمن پوشش تورم سال­هاي آتی، سود سرمایه­ گذاري بیشتر از نرخ تورم را براي ذخیره ریاضی بیمه­ نامه منظور می­نماید؛ بنابراین نگرانی از ارزش واقعی مستمري­هاي دریافتی در سال­هاي آتی برطرف شده و با مشخص بودن شاخص سود قابل اعمال که همان تورم رسمی کشور است، براي اندوخته بیمه ­نامه، انتظار شفاف ­تري براي بیمه ­گذاران در پی خواهد داشت.

دو: امکان حفظ اصل سرمایه اندوخته شده

از دیگر نگرانی افراد را می­توان از دست دادن اصل سرمایه در پایان مدت مستمري ذكر كرد كه در اینجا این امکان برای بیمه گذاران فراهم شده است که برای دریافت مستمری دو روش را انتخاب کنند. یکی استهلاكی بودن مستمري با میزان بیشتر عدد مستمري و دیگری محفوظ ماندن اصل سرمایه با میزان كمتر مستمري ماهانه اشاره كرد. 

مشخصات کلی بیمه نامه

 • بیمه­ نامه از دو دوره تشکیل سرمایه (پرداخت حق بیمه) و دوره پرداخت مستمري تشکیل می­ شود و در تمامی دوران پرداخت حق بیمه و دریافت مستمري بیمه ­گذار مشمول سود تا نرخ تورم خواهد بود. دوران پرداخت حق بیمه پنج سال و دوران دریافت مستمري حداقل به مدت 5 سال است
 • روش پرداخت حق بیمه سالانه با افزایش 30 درصدي حق بیمه، در 5 پکیج سالانه 12 و 24 و 48 و 60 و 120 میلیون تومانی می باشد. 
 • سرمایه فوت معادل مجموع حق بیمه­ هاي پرداختی بیمه ­گذار در طول مدت پرداخت حق بیمه است

امکان برخورداري از پوششهاي

 •  پوشش فوت در اثر حادثه معادل سرمایه فوت به هر علت
 • معافیت از پرداخت حق بیمه ناشی از فوت بیمه ­گذار (در صورتی كه بیمه ­گذار و بیمه شده یکسان نباشند)
 • نرخ فنی علی­الحساب (تضمین( %16 دو سال اول، %13 دو سال دوم و %10 سالهاي بعد از آن)

سود مشاركت: تضمین شده بر اساس نرخ تورم سال (اعلام شده توسط مراجع رسمی)

شرایط بازخرید بیمه ­نامه

تا قبل از سه سال از دوره پرداخت حق بیمه دریافت اندوخته با نرخ فنی علی ­الحساب (تضمین)، در دو سال اول %16 و سال سوم %13 

بعد از سه سال دریافت حق بیمه ­هاي پرداخت شده به علاوه سود مشاركت تضمین شده تا نرخ تورم و حداكثر تا %28،5

در صورت فوت بیمه­ گذار در دوره پرداخت حق بیمه و دریافت مستمري: سرمایه فوت بیمه­ نامه به علاوه ارزش ذخیره ریاضی در مقطع فوت.

جدول پیش بینی ارزش بیمه نامه با فرض تورم سالانه 40 درصدی

سوالات متداول

میزان اعتبار بیمه باران چگونه است؟

شركت بيمه باران مانند ديگر موسسات بيمه، تحت نظارت و كنترل بيمه مركزی جمهوری اسلامی ايران قرار دارد و درصد معینی از حق بيمه‌های پرداخت شده، نزد بيمه مركزی ج.ا.ا اتكایی می‌شوند. بیمه مرکزی ج.ا.ا نیز به میزان سهم اتکایی دریافتی از شرکت‌های بیمه، متعهد به ایفای تعهدات است.

علاوه بر این بیمه مرکزی هر سال شرکت‌های بیمه را از نظر توانگری مالی در سطح‌های مختلفی دسته‌بندی می‌کند. به‌طور کلی تمامی شرکت‌های بیمه فعال در کشور با توجه به میزان توانگری خود در یکی از پنج سطح زیر قرار می‌گیرند:

 • شرکت‌های بیمه سطح یک
 • شرکت‌های بیمه سطح دو
 • شرکت‌های بیمه سطح سه
 • شرکت‌های بیمه سطح چهار
 • شرکت‌های بیمه سطح پنج

شرکت‌‌های بیمه‌ سطح یک درواقع دارای بهترین وضعیت توانگری هستند. توانگری مالی این شرکت‌ها صددرصد یا حتی بیشتر است. بنابراین بهتر است شرکت بیمه‌ای که برای خرید انواع بیمه‌نامه‌ها مخصوصا بیمه‌ عمر انتخاب می‌کنید، از بین این شرکت‌ها باشد.

هرسال بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به‌صورت شفاف و روشن میزان توانگری شرکت‌های بیمه فعال در کشور را روی وب‌سایت خود منتشر می‌‌کند. این جدول، توانگری شرکت‌های بیمه را براساس آنچه در بالا گفته شده دسته‌بندی کرده و سطح توانگری هر شرکت بیمه را مشخص می‌کند.

شرکت بیمه باران نیز با نسبت توانگری 519 از شرکتهای بیمه سطح 1 در انواع بیمه های زندگی می باشد.

در پایان دوره 5 ساله آیا امکان برداشت کل ذخیره را بدون دریافت مستمری را دارم؟
 • بله از مزایای این طرح این است که در پایان دوره 5 ساله می توانید صرفا با پرداخت 2 درصد کارمزد نسبت به برداشت کل ذخیره اقدام نمایید.
شرایط بازخرید بیمه نامه پیش از سررسید چگونه است؟
شیوه پرداخت حق بیمه چگونه است؟
پرداخت بیمه نامه از طریق پنلی که در سایت بیمه باران در اختیارش قرار خواهد گرفت به صورت مستمر اقدام به پرداخت حق بیمه خواهد نمود.
آیا خرید این بیمه نامه بهتر است یا خرید مستمر طلا و کریپتو؟

بیمه‌ها در مواقع سخت و بحرانی همراه انسان‌ها هستند و از بدو تولد تا امروز همیشه در حال خدمت‌رسانی و کاهش خطرات و صدمات بوده‌اند. اما آیا تا به حال بیمه توانسته از افراد در برابر بحرانی به نام «تورم» مراقبت کند؟

با همین رویکرد، «بیمه مستمری با شاخص تورم» شکل گرفته است تا بتواند رسالت همیشگی بیمه یعنی حفاظت و جبران خسارت را پیگیری کند. بیمه مستمری با شاخص تورم، یک نوع بیمه زندگی است که تلاش می‌کند نگرانی افراد از کاهش ارزش پول و تورم را از بین ببرد.

ما به عنوان سرمایه گذار، لازم است علاوه بر توجه به سبدهای سرمایه گذاری خود در بازارهایی همانند کریپتو، بورس، املاک و مستغلات و… حتما بیمه را نیز در سبد سرمایه گذاری خود داشته باشیم و علاوه بر بهره گیری از مزایای سرمایه گذاری آن از سایر پوششهای آن نیز بهره مند شویم.

 

از پرداخت ماهیانه 1 تا 6 میلیون تومان

با پرداخت منظم این بیمه هم از پوششهای بیمه ای برخوردار بشویم و هم نیم نگاهی به دریافت مستمری کمکی و بازنشستگی داشته باشیم.

میخواهم از بیمه مستمری با شاخص تورم استفاده کنم

به نمایندگی از شما

من مهدی زیودار با توجه به تجربیات شخصی خودم در دنیای سرمایه گذاری، بیمه های عمر و سرمایه گذاری را در کنار سایر سرمایه گذاریهای شخصی در سبد خودم قرار داده ام و از محصول بیمه مستمری با شخص تورم باران استفاده میکنم و توصیه میکنم شما هم از پوششهای مناسب و ریسک پوشش تورم این بیمه استفاده کنید. شاید این بیمه ها ما را ثروتمند نکند اما خیال ما را در برابر حوادث و یک نظم در پرداخت مستمر با پوشش تورم راحت خواهند کرد.

معرفی محصول بیمه مهر باران