آموزش گام به گام کار با بایننس فیوچرز (ورژن موبایل)

سلام مسعود قرئلی هستم، عضو باشگاه اینوستار و در این نوشته قصد دارم آموزش گام به گام و دقیق نحوه خرید و فروش و ترید در فیوچر بایننس رو خدمتتون بگم. اگه اهل معاملات اهرمی و ریسک هستید تا انتهای مقاله رو کامل بخونید

مقدمه

سال گذشته صرافی بایننس بخش ویژه ای به خدمات خود اضافه کرد به نام بایننس فیوچرز. دامنه بالای نوسان در بازار رمزارزها، به خودی خود ریسک سرمایه گذاری در این حوزه را بالا می برد. حال فرض کنید به جای سرمایه خود، از کسی مقداری پول قرض بگیرید و در معاملات رمزارزها شرکت کنید. مسلما با این کار ریسک شما دو چندان می شود. اگر شما در معامله خود برنده باشید و به سود برسید، می توانید به راحتی بدهی خود را بپردازید و سود حاصل از این قرض را نزد خود نگه دارید. ولی در صورتی که شانس با شما یار نباشد و در معامله خود متضرر شوید، باید از سرمایه اولیه خود بگذرید تا بتوانید بدهیتان را پرداخت کنید.

معاملات آتی یا همان فیوچرز، با وجود تمام تعاریف علمی که از آن وجود دارد، از مکانیزم ساده بالا در فرایندها استفاده می کند. با کمی گوگل کردن مسلما با این سبک از معاملات و منظق پشت آن بیشتر آشنا خواهید شد. با این وجود در این مرحله دانستن این که شما در بخش فیوچرز می توانید برای معاملات خود اهرم یا ضریب بگذارید و همچنین می توانید علاوه بر بازار مثبت، در بازار منفی هم سود کنید، کفایت می کند.

در ادامه یک مثال ساده از یک معامله فیوچرز را مشاهده می کنید. به این نکته توجه داشته باشید که این تنها یک مثال ساده برای درک بیشتر موضوع است و پارامترهای دیگری هم در محاسبات دخیل هستند که در این مثال از آنها می گذریم.

فرض کنید شما 100 دلار سرمایه دارید و زمانی که قیمت بیت کوین 40 هزار دلار است، کل سرمایه خود را به بیت کوین تبدیل می کنید. اگر ارزش بیت کوین 20 درصد رشد کند و به 48 هزار دلار برسد، به سرمایه شما نیز 20 دلار اضافه می شود و اگر همین روند به صورت معکوس اتفاق بیافتد، شما 20 دلار ضرر می کنید. این مثالی از خرید و فروش بیت کوین در حالت اسپات است که در مقاله مربوطه مفصلا آموزش داده شده است.

برای مطالعه این گزارش لازم است که عضو ویژه باشگاه اینوستار شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *